תשניק בלידה ומקרי רשלנות רפואית

חייגו לייעוץ אישי: 054-5817437

פני/ה לקבלת סיוע:
שם פרטי
טלפון
שלח את הודעתך

תשניק בלידה ומקרי רשלנות רפואית


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

אחת התופעות הקשות שעשויות לקרות במהלך לידה היא תשניק שהפרוש המיידי שלה הוא חוסר חמצן לתינוק במהלכה של הלידה. ככל שפרק הזמן שבו לא מגיע למוחו של התינוק חמצן כך גם עשויות להיות השלכות ארוכות טווח שישפיעו על מהלך החיים שלו.

מדובר נכויות קשות כמו שיתוק מוחין ופיגור שכלי. על ההשלכות השונות, הסימפטומים השונים וגורמי הסיכון לתשניק בלידה תוכלו לקרוא בפסקאות הבאות.

מה משמעותו של תשניק בלידה?

ובכן, תשניק לידה הוא אירוע רפואי המתרחש במהלך הלידה עצמה או ממש אחריה. במהלכו של האירוע לא מגיע חמצן לתינוק וכתוצאה מכך נפגעות מערכות שונות כמו ריאות, לב, מח, כליות ומערכות דם שונות. שכיחות תשניק לידה היא בממוצע בין אחוז לשני אחוזים מהלידות.

מתוכם בחמישים אחוז מהמקרים נדרשת גם החייאה מיידית. כשקורה תשניק לידה ישנם סממנים מקדימים כמו נשימה איטית, צבע עור אופייני, טונוס שרירים נמוך במיוחד ודופק נמוך. תשניק לידה במצבים קיצוניים עשוי גם לגרום למוות.

הסימפטומים השונים שעשויים להעיד על התפתחות תשניק לידה

לעיתים ניתן לזהות סימפטומים מוקדמים לתשניק לידה, היולדת שלאורך ההיריון חשה את העובר ואת התנועות שלו, עשויה להצביע על כך שהיא לא מרגישה אותו, הוא כמעט לא זז כביטוי למצוקה שלו.

בנוסף כמות נמוכה במיוחד של מי שפיר או לחילופין מי שפיר צואתיים גם הם עשויים להיות סימפטומים מקדימים לתשניק לידה.

גורמי סיכון שצריכים להדלקי נורת אזהרה

ישנם מספר גורמי סיכון ידועים שעשויים להגדיל את הסיכונים לתשניק לידה. עוברים שבמהלך הבדיקות התקופתיות מתגלים כקטנים מידי יחסית לגילם, תינוקות הסובלים מאנמיה תוך רחמית, משאבים נמוכים מידי המופנים לטובת השילייה כתוצאה של לחץ דם גבוה ממנו סובלת היולדת.

גם סיבוכים בתהליך הלידה עצמה עשויים להגביר את הסיכונים לתשניק לידה. היריון שאורך יותר מ42 שבועות, לידת מלקחיים או קריאה בלתי תקינה של מכשירי הניטור

הטיפול בילדים שנפגעו לאורך חייהם

הטיפול בתינוקות שסבלו מתשניק לידה משתנה בהתאם לחומרת התוצאות והאברים שנפגעו.

בדרך כלל מדובר בטיפול תומך שאמור להשפיע ולשפר את איכות החיים של ילדים שסבלו מהתשניק בלידתם.

החל ממסגרות השמה מיוחדות לפגועים קשה כאלו שמאפשרות טיפול מקיף ורב מערכתי ועד לטיפול תומך נקודתי במסגרת הקהילה עצמה. מדובר על מנעד גדול של תופעות שילוו את הילוד עד סוף החיים שלו. מתופעות שוליות ועד לנכויות קשות במיוחד כמו שיתוק מוחין ופיגור שכלי והתפתחותי קשה במיוחד.


תאריך: 17/07/2013 20:25