משרד עורכי דין קעואר את סולר - נפגעי רשלנות רפואית

חייגו לייעוץ אישי: 054-5817437

פני/ה לקבלת סיוע:
שם פרטי
טלפון
שלח את הודעתך

משרד עורכי דין קעואר את סולר - נפגעי רשלנות רפואית


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

משרד עורכי דין קעואר את סולר מתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, בכל הנוגע להגשת תביעות לפיצויים כנגד רופאים, קופות חולים ובתי החולים בישראל. אם אתה או מי מבני המשפחה נפגעתם – ניתן לפנות אלינו לקבלת יעוץ משפטי.

רשלנות רפואית הינה כשל במתן הטיפול הרפואי, בין אם נעשה במהלך הטיפול ובין אם תוצאותיו ניכרות לאחר הטיפול. כתוצאה מן הרשלנות נגרם למטופל נזק על ידי המטפל או אנשי הצוות – רופא, אחות, פסיכולוג או עובדים פרא – רפואיים. הנזק שנגרם כתוצאה מרשלנות רפואית מוגדר כנזק שיכול היה להימנע.

הבסיס החוקי לזכויות החולה מובא כבר בחוק יסוד כבוד האדם וחירותו הקובע כי "כל אדם זכאי להגנה על חייו, על גופו ועל כבודו", ובקביעת נשיא בית המשפט העליון פרופ' אהרון ברק לפיה למטופל יש זכות לקבל מידע על הטיפול הרפואי שקיבל בבית החולים.

מוסד רפואי שאינו מספק תיעוד מלא של הטיפול, יידרש לספק הסברים ואף יוכל להיחשב כגורם נזק ראייתי תובע.  

את הלגיטימציה והמודעות לתופעת התביעות בגין רשלנות רפואית יש לזקוף גם לחוק זכויות החולה שנכנס לתוקפו בשנת 1996 ומשמש אמצעי חשוב בשמירת זכויות המטופל. החוק דורש כי הטיפול הרפואי ייעשה בהסכמה מדעת של החולה ומגדיר רשלנות רפואית בכך שהוכח קשר בין הפרת חובת הזהירות לנזק.

במקרה של נזק למטופל כתוצאה ממחדל בטיפול הרפואי, מאפשרים דיני הרשלנות הרפואית הגשת תביעה על מנת לקבל פיצוי. הסיכוי לקבל פיצוי הולם מושפע ממקצועיותם של עורכי הדין העוסקים בדבר (שכן עליהם להתמצא בשני תחומים-המשפט והרפואה) ומחוות הדעת של אנשי מקצוע המהווה גורם מכריע בחומר התביעה.

תביעות עקב רשלנות רפואית נפוצות ביותר בתחום הלידות והניתוחים;   כך למשל, מקרה של אישה אשר הגיעה לחדר הלידה עם מצוקת עובר והרופאים לא פעלו כנדרש על מנת להציל את חיי העובר, ייחשב למחדל רפואי.

הטענות לרשלנות רפואית בניתוח נובעות לרוב מטעות בהרדמה, עיכוב בביצוע פעולה מסוימת, הותרת אביזרים בגוף המטופל, צלקות בלתי סבירות לאחר הניתוח וגם ניתוח של איבר לא נכון וביצוע הפעולה במטופל שאינו כשיר לניתוח.

תביעות רבות אחרות מוגשות בגין טיפול רשלני של רופא משפחה ורופאים מומחים; דוגמה לרשלנות של רופא משפחה היא התמהמהות בשליחת מטופל למיון למרות תלונתו על לחץ בחזה וכאבים בצד שמאל. בית המשפט קבע במקרה זה כי הנתבע התרשל בכך שלא הפנה את החולה באופן דחוף לבדיקת א.ק.ג. וגם בכך שהתעכב בשליחתו לבית החולים.

דוגמה לרשלנות בקרב רופאים מומחים היא טיפול שורש לקוי שביצע רופא שיניים. בעקבות הטעות סבל המטופל מריקבון מתחת לשן. בית המשפט פסק במקרה זה כי התובע זכאי לפיצוי הן בגלל הפרת חוזה הטיפול והן בגלל אי הנוחות שתיגרם לו מכך שייאלץ לעבור טיפול שורש חוזר.

אם נפגעת כתוצאה של התרשלות בטיפול רפואי או שקיים בלבך חשש מפני פגיעה, משרד עורכי דין קעואר את סולר עומד לרשותך ואנו נשמח להעניק לך יעוץ משפטי אישי ומקצועי.

לשיחה אישית עם עו"ד פידה קעואר ועו"ד עופר סולר: 03-7369253


תאריך: 11/07/2013 13:03