רשלנות רפואית בלידה - יעוץ משפטי לנפגעים ובני המשפחה

חייגו לייעוץ אישי: 054-5817437

פני/ה לקבלת סיוע:
שם פרטי
טלפון
שלח את הודעתך

רשלנות רפואית בלידה - יעוץ משפטי לנפגעים


דרגו אותנו:
| דירוגך () בוצע בהצלחה
 () דירוגים | דירוג ממוצע ()
stars - based on reviews

Hebrew

משרד עורכי דין קעואר את סולר מתמחה בייצוג נפגעי רשלנות רפואית, בכל הנוגע להגשת תביעות לפיצויים כנגד רופאים, קופות חולים ובתי החולים בישראל.

אם אתה או מי מבני המשפחה נפגעתם – ניתן לפנות אלינו לקבלת יעוץ משפטי.

רשלנות רפואית בלידה

רשלנות רפואית בלידה מוגדרת כמחדל רפואי שכתוצאה ממנו נגרם נזק לילוד ואף ליולדת. הנתונים הסטטיסטיים מצביעים על כך שכמעט שליש מסך כל התביעות לגבי רשלנות רפואית בישראל ובארה"ב הן בגין רשלנות בלידה.

הסיבות לכך הן עצם העובדה שלידה נפוצה הרבה יותר מניתוחים וטיפולים אחרים וגם נתפסת כאחד האירועים המשמעותיים  ביותר בחיים, כך שטעות הנעשית במהלכה היא בלתי נסלחת.

בנוסף, התיישנות התביעה במקרה של רשלנות בהריון או בלידה מאפשרת להגיש תביעה עד הגיעו של הילוד לגיל 25 (7 שנים מהיותו בגיר).

הטענה העיקרית של נפגעי רשלנות רפואית בלידה היא כי אם הייתה ננקטת זהירות וערנות ברמה המצופה בתהליך כה חשוב ובר סיכון, הנזק לילוד והסבל למשפחתו העלולים להימשך כל החיים -  היו נמנעים.

הסיבות לרשלנות במהלך לידה כוללות חוסר תשומת לב להיסטוריה הרפואית של היולדת, איחור בחילוץ הילוד, פענוח לא נכון של ניטור העובר ושיקול דעת מוטעה בהחלטה האם לבצע לידה נרתיקית או ניתוח קיסרי.

סיבה רווחת לרשלנות רפואית בלידה היא הכנה לא ראויה של היולדת ללידה הן מבחינת הסברים על התהליך שהיא עומדת לעבור והן מבחינת בדיקות שהיה עליה לבצע לפני כניסתה לחדר הלידה כולל נתונים וגורמי סיכון שהצוות הרפואי מחויב להיות מודע להם (משקל יתר, לחץ דם גבוה, סכרת הריון וכדומה).

רשלנות במתן הסברים לגבי הלידה כוללת אי מתן הסבר לגבי סיכונים בניתוח קיסרי, אי הצגת חלופות טיפוליות לסיום לידה שאינה מתקדמת (לידת ואקום, לידת מלקחיים או ניתוח קיסרי) וצוות רפואי שלא הגיב לבעיה רפואית (כמו מצוקת עובר) תוך זמן סביר.

רשלנות הקשורה בהכנת היולדת לתהליך כוללת אי ביצוע בדיקות לפני הלידה כמו נוכחות חיידק GBS בנרתיק או במערכת השתן ובדיקות פנימיות לפני ובמהלך הצירים כמו שיעור פתיחת צוואר הרחם וכמות מי השפיר.

נוכחות חיידק GBS אצל היולדת ללא טיפול אנטיביוטי עלול לגרום להדבקת התינוק במעבר בתעלת הלידה, ומיעוט מי שפיר שלא אובחן בזמן עלול לגרום למצוקת עובר.

רשלנות רפואית במהלך הלידה עצמה עלולה לסכן גם את התינוק וגם את היולדת; כך למשל יילוד בלידת מלקחיים הסתיים בשברים בגולגולת התינוק עקב חוסר ניסיון של הרופא בסוג זה של לידה, וניסיון לחלץ תינוק גדול מתעלת הלידה שהסתיים בשיתוק בכתף וביד התינוק.

דוגמאות לפגיעות אצל היולדת הינן דימום חזק בגלל הותרת שאריות שלייה ברחם, קרעים בנרתיק כתוצאה מלידת ואקום בה הוצב המכשיר בצורה לא נכונה, וקרעים ברחם עקב לידה ממושכת עם צירים חזקים בה הוחלט להמשיך בלידה רגילה למרות האפשרות לבצע ניתוח שהיה מקל על היולדת וייתכן ומונע את הנזק לרחם.

ליחצו כאן לפניה וקבלת יעוץ משפטי אישי בעקבות נזקים בלידה!

חייג/י לשיחה אישית עם עורך דין ללא כל התחייבות: 03-7369253


תאריך: 17/07/2013 19:22